Jak wybrać stolik do salonuJak wybrać stolik do kawy?

Nowoczesny salon to dzisiaj nie tylko oryginalna sofa i fotele, ale również designerskie dodatki. Jednym z elementów wystroju tego pomieszczena jest właśnie stolik kawowy. Wiele osób nie wyobraża sobie poranka bez filiżanki kawy. To jeden z nałogów, bez którego przeżycie dnia byłoby trudne. Jednak ta pita w biegu, nie daje takiej przyjemności, jak kawa kosztowana w dobrym towarzystwie i przy wygodnym stoliku.

 

Styl i wdzięk

Mebel ten zazwyczaj swoje miejsce znajduje w salonie. Wybierając go postaraj się, żeby pasował do aranżacji przestrzeni i dobrze komponował się z resztą sprzętów w pomieszczeniu. Zwróć szczególną uwagę na zestaw wypoczynkowy (obicia, materiały). Producenci stolików prześcigają się w pomysłach. Na rynku znajdziesz przeróżne wzory, kolory i kształty  Pokus jest więc wiele, ale pamiętaj, że dobrze dobrany stolik do kawy to taki, który nie wygląda na przypadkowo postawiony.

Wielkość

Aspekty estetyczne nie zawsze idą w parze z funkcjonalnością. Wybierając stolik kawowy, weź pod uwagę jego wielkość. Powinnien być dostosowany do rozmiarów pomieszczenia oraz sofy i foteli, przy których zostanie umieszczony. Musi być niższy od kanapy, ale również od niej węższy. Ze zbyt niskiego stolika niewygodnie będzie korzystać. Za wysoki z kolei, nie zapewni komfortu siedzenia. Najczęściej wybierane stoliki mają wymiary 100x50 lub 120x60. 

Wysokość

Ważna jest także wysokość stolika kawowego. W minimalistycznych i designerskich wnętrzach świetnie wyglądają stoliki, które mają zaledwie 20 cm wysokości. Takie rozwiązanie może okazać się jednak niepraktyczne. Optymalną wysokością, która pozwoli ci wygodnie postawić filiżankę kawy bądź talerz, jest 45 cm.

Waga

Niemniej istotna jest kwestia wagi. Wyznacznikiem solidności są masywne stoliki kawowe, a właśnie takie stoliki loftowe wykonane z metalu, drewna lub ich połączenia. 

Stabilność

Jeśli twój stolik kawowy ma służyć do codziennego użytku, bardzo ważne jest, by był bezpieczny i stabilny. To może okazać się szczególnie przydatne przy stawianiu na nim napojów czy posiłków. Stoliki kawowe z metalu są wykonane z wielką troską o detale, dlatego dajemy gwarancję, że będą stać stabilnie pomimo upłytu lat. Stoliki kawowe są niskie, więc jeśli w twoim domu przebywają dzieci, wybierz ten z odpowiednim wykończeniem krawędzi. O kant prostokątnego blatu łatwo zahaczyć. Bezpieczniejszą opcją będzie więc ten okrągły.

Jaki blat?

Najczęściej wybierany na stoliki kawowe jest blat drewniany, głównie ze względu na jego solidność, doskonały design i to że jest po prostu naturalny.  Możesz wybrać też stolik wykonany w całości z metalu, który jest propozycją orginalną i na pewno doskonale wpasuje się w nowoczesne wnętrza Na rynku znajdziesz oryginalne zestawienia drewna i szkła. Elegancką i odważną propozycją są ażurowe stoliki wykonane z aluminium. Lekkości może dodać wnętrzu mebel wykonany z rattanu.

Wybór wzorów, kształtów i kolorów jest nieograniczony. Bez względu na co się zdecydujesz pamiętaj, żeby twój stolik kawowy łączył w sobie estetykę i funkcjonalność. Musi zapewniać komfortowe użytkowanie i pasować do wnętrza twojego salonu.


Przejdź do strony głównej
  • 1
0
0