Stół dla Ciebie!

Jednym z najważniejszych mebli w każdym domu jest niewątpliwie stół, a jednym z najważniejszych pomieszczeć w naszym domu jest zapewne jadalnia, która codziennie tętni życiem. To właśnie przy stole w jadalni spędzamy dużo czasu z rodziną czy przyjaciółmi. Stół więc nie może być byle jaki... więc jak wybrać ten najlepszy?
Wymarzony stół dla Ciebie 

Stół musi być przede wszystkim użyteczny, trwały i dopasowany do pomieszczenia. Oczywiście przy tym nie możemy zapominać o designie, dlatego by spełnił Nasze oczekiwania musimy wybrać go starannie.


 

Zacznijmy od kształtu!


Możemy wybrać stół okrągły, który świetnie sprawdza się w mniejszych pomieszczeniach, ponieważ sprawia wrażenie optycznie powiększonego wnętrza. Dobrze będzie wyglądał na środku pomieszczenia. Jest łatwy w obejściu, ponieważ nie ma ostrych krawędzi ( święta sprawa przy dzieciach - jest bezpieczny), a zapraszając znajomych mogą oni swobodnie porozumiewać niezależnie od miejsca przy stole.

alt

Wybierając wielkość okrągłego stołu musimy pamiętać, że średnica stołu jest musi być uzależniona od liczby osób. Stół przeznaczony dla 4 osób powinien mieć wymiary od 80 do 110 cm. Przy większym, o średnicy od 110-135 cm, wygodnie zasiądzie nawet 6 osób. Okrągły stół na 8-12 osób powinien mieć średnicę 130-160 cm.


 

Do swojego domu możemy wybrać też stół prostokątny lub kwadratowy.

 

alt

Jest bardzo użyteczny, jednak zajmuje sporo miejsca, dlatego najlepiej go wstawić do przestronnej kuchni lub jadalni. Nie możemy jednak wypełnić całej wolnej przestrzeni stołem. Musimy wziąć pod uwagę przestrzeń potrzebną na wysunięcie krzesła czy swobodne poruszanie się wokół niego. Bardzo wygodny do pracy, praktyczny w codziennym użytku, wygląda świetnie niezależnie od tego, w jakiej części pokoju się znajduje. Nie zapomnijmy też o dopasowaniu wymiarów do potrzeb domowników


Stół prostokątny w każdym wnętrzu będzie prezentował się dobrze! Nieważne, czy ustawimy go na środku pokoju, przy ścianie czy w kącie. Jest bardzo wygodny do pracy, pomocny w przygotowywaniu posiłków. Dodatkowym plusem jest komunikacja gości - osoby siedzące naprzeciwko siebie mogą swobodnie rozmawiać. Stare słowiańskie porzekadało mówi, że stół prostokątny łączy ludzi na zawsze.

Wielkość stołu kwadratowego, oraz prostokątnego musimy dopasować do potrzeb domowników. Kwadratowy stół powinien mieć bok o szerokości co najmniej 90 cm. Przy kwadratowym stole o boku 135 cm może wygodnie usiąść ok 8 osób, z kolei prostokątny nie musi być tak szeroki jak kwadratowy, wystarczy 80-90 cm. Aby każda z osób siedzących przy stole miała zapewniony komfort, powinna mieć około 50 cm miejsca na łokcie.  Jeśli potrzebujemy stołu 4 osobowego to wygodnie usiądziemy przy stole 120x80, dla 6 osób 140x80 lub 140x90. Stół 8-osobowy nie może być mniejszy niż 160x80. Oczywiście w Naszej pracowni wykonamy stoły dla 10, 12 lub nawet 20 osób!

Pamiętajmy, że powinniśmy zadbać o swobodne poruszanie się wokół stołu. Stół należy ustawić co najmniej 70-80 cm od ściany lub sąsiadujących mebli. Taka odległość pozwoli na wygodne przemieszczanie się wokół stołu i odsuwanie krzesła. Z kolei pomiędzy dwoma osobami siedzącymi naprzeciwko siebie powinno być minimum 20 cm przerwy po to, by ustawić tam półmiski z potrawami. Standardowe stoły do jadalni mierzą 75-76 cm wysokości, jednak trzeba wziąć pod uwagę, że wysokość stołu jest zależna od wzrostu i powinniśmy wybrać ją wedle własnych potrzeb.

Materiały

Jeśli wybraliśmy już kształt i rozmiar, przejdźmy do ostatniej, lecz najważniejszej cechy stołu. Mianowicie chodzi tutaj o materiał , a jeśli znalazłeś  Homeyes to pewno jesteś fanatykiem perfekcji, solidności, oraz trwałości na lata. Homeyes rekomenduje  jako materiał drewno, oraz stal. Stoły z drewnianym blatem są najtrwalsze, a solidne metalowe podstawy są gwarancją na wiele lat.. Drewno jest naturalne, odporne na starzenie. Stoły z połączenia drewna i metalu są eleganckie, są też ciężkie i masywnye. Drewniany blat jest ponadczasowy, nigdy nie wyjdzie z mody. Jednocześnie też jest nowoczesny. Wielu projektantów wnętrz jest zakochanych w drewnie, a my jesteśmy pewni, że każdy mebel z pracowni Homeyes będzie budził podziw Naszych gości, a w Nas samych dumę.

Wszystkie stoły z blatami drewnianymi są trwałe i odporne na czas. Najwytrzymalsze są stoły z blatem dębowym, oraz z jesionu, stoły sosnowe są drewnem o miększej strukturze, dlatego na jego strukturze będą widoczne upływające lata co też ma swój ogromny urok! Dodatkowo u Nas kupisz stoły z blatami ze starego drewna, które posiadają duszę i doskonale wpasują się zarówno w nowoczesne jak i industrialne wnętrze.


 Blaty z właśnie tych rodzajów drewna znajdziesz w sklepi Homeyes.  Gdy już mamy wybrany nasz wymarzony stół powinniśmy jeszcze wybrać odpowiednie krzesła. Powinny się one ładnie prezentować przy stole, wspólnie nadając niesamowity klimat w kuchni czy jadalni. Pamiętajmy jednak, że siedzisko krzesła powinno się znajdować 30 cm poniżej blatu stołu, dzięki czemu osoba na nim siedząca może położyć dłonie na blacie i poruszać nogami. Z najciekawszych propozycji stołów do mieszkań niewielkich mogę polecić świetnie pasujące do industrialnych mieszkań stół EVE lub MICHELLE , a dla fanów klasycznych, prostokątnych stołów świetnie sprawdzi się stół COMAN z oferty Homeyes
. Z kolei w większych, bardziej przestronnych mieszkaniach, mogę zaproponować również od tego producenta, między innymi stoły CARMEN lub TORINO. Jestem pewien, że świetnie wpasują się w industrialny wystrój wnętrza i nadadzą pomieszczeniu niepowtarzalny klimat. Wybranie stołu pasującego do mieszkania nie jest jak widać prostym zadaniem. Powinniśmy przeanalizować wszystkie jego zalety i wady. Musimy pomyśleć, ilu domowników będziemy mieć przy stole każdego dnia, wymierzyć nie tylko miejsce na stół ale i przestrzeń wokół niego. Ostateczny wybór może być trudny, jednak wydając na to pieniądze powinniśmy poświęcić na to więcej czasu. Pamiętajmy, że stół, przy którym zasiadamy z rodziną to nie tylko przedmiot na którym stawiamy talerze i przy którym spożywamy posiłki, lecz ze względu na pogłębianie relacji przez właśnie takie wspólne spożywanie posiłku jest on sercem każdego domu.

 

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej
  • 1
0
0